مقالات

کارت ویزیت دو رو چه مزایایی دارد؟

در طراحی کارت ویزیت، می‌توان از اشکال و طرح‌های مختلف استفاده کرد؛ یکی از ویژگی‌های اساسی طراحی کارت ویزیت، یک رو یا دو رو بودن آن است. هرچند این روزها قالب کارت ویزیت‌های طراحی شده به صورت دو رو است؛ اما هنوز هم عده‌ای ترجیح می‌دهند، کارت ویزیت را به‌صورت یک رو طراحی و چاپ کنند؛ و این، به‌جز در موارد خاص، انتخابی اشتباه خواهد بود. ما در این مقاله مزایای استفاده از کارت ویزیت دو رو را برای شما عزیزان عنوان کرده ایم؛ با ما همراه باشید تا باهم به بررسی این موارد بپردازیم…

ایجاد فضای بیشتر برای درج اطلاعات بیشتر

با طراحی یک روی کارت ویزیت، به همان اندازه فضایی که می‌توان در آن اطلاعات بسیار مهمی ارائه داد؛ از دست می‌رود. اما طراحی کارت ویزیت به‌صورت دو رو، این فرصت را برای شما فراهم میکند تا فضای بیشتری برای درج اطلاعات ضروری و تکمیلی داشته باشید. فضایی که می‌توان آن را با اطلاعات مهمی از جمله اطلاعات تماس و جزئیات بیشتر درباره کسب‌ و کار و تخصص‌های صاحب کارت تکمیل کرد.

امکان طراحی مینیمال‌تر در کارت ویزیت های دورو

درج برخی از اطلاعات در طراحی کارت ویزیت بسیار ضروری است. بنابراین برای طراح تفاوتی نخواهد داشت که کارت ویزیتی که طراحی میکند یک رو یا دو رو باشد. در هر دو صورت باید اطلاعاتی از جمله مشخصات صاحب کارت، تخصص‌ها، حوزه ارائه خدمات، شماره تماس، شماره فکس، آدرس پست الکترونیکی و سایر اطلاعات تماس در کارت ویزیت درج شود.

استفاده از کارت ویزیت یک رو، باعث می‌شود فضا برای درج اطلاعات بسیار محدود باشد؛ بنابراین کار طراح برای قرار دادن این اطلاعات در کنار یک‌دیگر به شکلی زیبا و چشم‌نواز بسیار مشکل خواهد بود. این در حالی است که استفاده از کارت ویزیت دو رو کمک می‌کند تا طراح اطلاعات تکمیلی را به پشت کارت ویزیت منتقل کرده؛ و اطلاعات اصلی و ضروری را روی کارت ویزیت درج کند. نتیجه چنین شرایطی قابلیت طراحی کارت ویزیت به صورت مینیمال‌تر و به کار بردن طراحی‌های ساده‌تر و استفاده از تایپوگرافی‌های جذاب‌ و بزرگ‌تر خواهد بود.

دیده شدن کارت ویزیت از دو سمت

کارت ویزیت از زمانی که به چاپ میرسد، مسیر طولانی را طی می‌کند؛ این کارت ممکن است چندین بار دست‌ به‌ دست شود، ممکن است روی زمین بیفتد، یا شاید زیر شیشه یک میز کار و یا در کیف کارت‌ها یا کیف پول شخصی قرار بگیرد. در همه این موارد به هر حال یک روی کارت قابل مشاهده است. کارت ویزیت دو رو این مزیت ساده اما مهم را داراست، که در صورت مشاهده کارت از هر سمتی، اطلاعات مرتبط و مناسبی را به مخاطب منتقل کند.

اگرچه ممکن است این مزیت، ساده به نظر برسد؛ اما می‌تواند بسیار موثر باشد. دیده شدن کارت ویزیت از دو سمت در مراودات تجاری نیز می‌تواند یک برگ برنده باشد. حقیقت آن است که ارائه کارت ویزیت به مخاطبان آداب خاصی دارد. از جمله اینکه حتما باید کارت طوری ارائه شود که روی آن در دید مستقیم مخاطب قرار گیرد؛ اما در بسیاری از موارد این ترفند ساده فراموش می‌شود. در این شرایط ارائه یک کارت ویزیت دو رو، تا حد زیادی مشکل را برطرف می‌کند.

به‌صرفه‌تر بودن

کارت ویزیت دو رو از نظر اقتصادی نیز نسبت به کارت ویزیت یک رو، به‌صرفه‌تر است. شاید در نگاه اول بگویید هزینه طراحی و تولید کارت ویزیت یک رو از نمونه دو روی آن ارزان‌تر است؛ اما نباید فراموش کرد که خالی گذاشتن یک روی مقوای خریداری شده برای چاپ کارت ویزیت، از نظر اقتصادی منطقی نیست! چراکه هزینه‌های چاپ به نسبت هزینه‌های خرید کاغذ و مقوا، بسیار کمتر است.

در نهایت فارغ از مواردی که طراح کارت ویزیت، هدفی خاص و خلاقانه را دنبال می‌کند؛ طراحی و تولید کارت ویزیت به شکل دو رو منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.