مقالات

چاپ فاکتور فروش و فاکتور رسمی

چاپ فاکتور فروش و فاکتور رسمی

فاکتور چیست؟ فاکتور، یک سند تجاری و رسمی است که پس از تایید خرید، توسط فروشنده محصول یا خدمات به خریدار ارائه می گردد؛ در این برگه تجاری محتویات خرید اعم از نوع محصول، تعداد و قیمت آن باید به طور دقیق ذکر گردد. به‌طور کلی فاکتور ها به دو گروه فاکتور رسمی و فاکتور فروش تقسیم می‌شوند؛ فاکتور فروش در بسیاری مواقع از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا علاوه بر اینکه که صدور آن به منزله‌ ی دریافت وجه از خریدار و تحویل کالا به او میباشد، در مورد بعضی محصولات حکم گارانتی را نیز دارد. بدین صورت که با تحویل کالای معیوب و فاکتور (به عنوان برگه گارانتی) به فروشنده، می‌توان از گارانتی مدت‌دار کالا استفاده کرد. به همین جهت چاپ فاکتور فروش بسیار مهم و کاربردی میباشد؛

در ادامه ابتدا شما را با تفاوت های فاکتور فروش و فاکتور رسمی آشنا کرده و سپس به معرفی و بررسی انواع مختلف فاکتور فروش خواهیم پرداخت؛ همراه ما باشید…

چاپ فاکتور فروش

تفاوت فاکتور فروش و فاکتور رسمی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، فاکتورها به دو گروه فاکتور فروش رسمی و فاکتور فروش معمولی تقسیم می‌شوند؛ نحوه قرارگیری محصولات و خدمات در این دو به نوع خدمات و محصولات بستگی دارد؛ به طور مثال فاکتوری که توسط فروشنده مغازه و سوپرمارکت صادر می‌شود با فاکتوری که توسط یک شرکت واردکننده محصولات تجاری ارائه می‌گردد بسیار متفاوت است.

در نوع اول، نیازی نیست یک برگ از فاکتور به اداره دارایی و امور مالیاتی ارائه شود؛ در صورتی که در نوع دوم متناسب با نوع کسب و کاری که وجود دارد، یک سند تحت عنوان فاکتور بابت معامله فی‌مابین، تهیه و توسط فروشنده به خریدار با مهر یا امضا تحویل داده میشود. و می‌بایست این سند توسط یکی از طرفین به سازمان امور مالیاتی ارائه شود. بنابراین فاکتور اول در گروه فاکتور فروش معمولی و دومی در نوع رسمی قرار می‌گیرد.

چاپ فاکتور فروش

چاپ انواع فاکتور فروش

یک فاکتور زیبا و چشم نواز می تواند نشان دهنده اعتبار کار و شغل شما عزیزان باشد. اگر همچنان به دنبال مکانی برای طراحی و چاپ فاکتور می باشید، مجموعه تخصصی چاپ اطلس بهترین پیشنهادها را برای شما عزیزان دارد. چاپ فاکتور کاربن لس و چاپ فاکتور تحریر با زیر فاکتور های الوان و چاپ فاکتور مالیاتی در انواع گوناگون از جمله فاکتور های قابل عرضه مجموعه می باشد

چاپ فاکتور کاربن لس NCR

امروزه، چاپ فاکتور کاربن لس ، از پرمصرف ترین انواع فاکتور در کشور می باشد؛ از مزایای فاکتور کاربن لس این است که برای نوشتن فاکتور شما نیازی به قرار دادن کاربن بین برگه های فاکتور نخواهید داشت؛ چاپ فاکتور کاربن لس در مجموعه چاپ اطلس، در سه خانواده چاپ تک رنگ مشکی یا سورمه ای ، دو رنگ قرمز مشکی و یا چهار رنگ ( فول رنگی ) و به صورت صحافی شده کامل و با شماره ملخی قرمز فارسی امکان چاپ دارد.
“در چاپ فاکتور به ازای هر شماره متناسب با تعداد برگ انتخابی شما برگه تحویل داده خواهد شد؛ برای مثال در انتخاب ۲۰۰۰ شماره ۳ برگی، به ازای هر شماره ۳ برگه تحویل داده میشود یعنی برای سفارش ۲۰۰۰ شماره ۶۰۰۰ برگ تحویل داده خواهد شد.”

چاپ فاکتور تحریر ۷۰ زیر الوان ۶۰

چاپ فاکتور تحریر ۷۰ گرم با زیر الوان ۶۰ گرم، به دلیل قیمت مناسب جزو فاکتور های پرمصرف بازار محسوب می شود. در فاکتور تحریر برخلاف فاکتور کاربن لس در بین صفحات نیاز به کاربن مجزا دارند؛ اما به دلیل اینکه در چاپ فاکتور تحریر از کاغذ های عمومی استفاده میشود تا حدی کیفیت چاپ فاکتور تحریر بالاتر است. چاپ فاکتور تحریر در ۴ گروه چاپ میشود. چاپ فاکتور تک رنگ مشکی، چاپ فاکتور ۲ رنگ، چاپ فاکتور تمام رنگی و یک نوع فاکتور تحریر ۷۰ گرم با زیر الوان ۶۰ گرم تک رنگ می باشد. چاپ فاکتور تحریر به صورت صحافی شده کامل و با شماره ملخی قرمز فارسی می باشد که به صورت ۲برگی و ۳برگی قابل ارائه می باشد.

 

چاپ فاکتور قبض یک سوم A4

نوع دیگر محصولات چاپ فاکتور، چاپ فاکتور قبضی یک سوم A4 می باشد. فاکتور قبضی به دو صورت تک برگی (دسته چکی) و ۲ برگی یا ۳ برگی چاپ میشود. چاپ فاکتورهای ۲ برگی یا ۳ برگی قبضی نیز به دو صورت تحریر ۷۰ با زیر الوان ۶۰ گرمی و یا کاربن لس چاپ و عرضه میشود. چاپ فاکتور قبضی به صورت صحافی شده کامل و با شماره ملخی فارسی می باشد.

چاپ فاکتور رسمی دارایی (مالیاتی)

از دیگر محصولات سری فاکتور، فاکتور رسمی دارایی می باشد. چاپ فاکتور رسمی دارایی به سه صورت کاربن لس، مخصوص پرینتر و معمولی قابل چاپ می باشد. چاپ کلیه فاکتور های رسمی دارایی به صورت سایز استاندارد A4 و تک رنگی می باشد. سری فاکتور های رسمی دارایی مالیاتی به صورت ۱۰۰۰ عددی در ۲۰ دسته فاکتور صحافی و دسته بندی خواهند شد.

چاپ فاکتور فروش رسمی

نحوه سفارش فاکتور فروش

 

[av_notification title=’توجه’ icon_select=’yes’ icon=’ue83f’ font=’entypo-fontello’ color=’red’ border=’dashed’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ close_btn=” cookie_lifetime=’نام‌کاربری نمی‌تواند بیشتر از ۶۰ حرف باشد.’ av_uid=’av-2xkejz’ custom_class=” admin_preview_bg=”]
برای سفارش طراحی و چاپ انواع فاکتور فروش و فاکتور رسمی با شماره های زیر تماس بگیرید.
شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۸۷۸۰۲۰ – ۰۹۱۲۴۶۶۶۴۶۹

–  شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۰۵۷۳۰۰
[/av_notification]

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.