مقالات

چاپ عکس روی فرش(تبدیل عکس به قالیچه)

چاپ عکس روی فرش

 در چند سال گذشته تکنولوژی انواع مختلف چاپ رشد فراوانی کرده است به صورتی که چاپ بر روی انواع سطوح مسطح و غیر مسطح (دارای پستی و بلندی) امکان پذیر شده است. امروزه چاپ عکس روی فرش و قالیچه به دلیل کاربرد فراوان آن از استقبال بسیار خوبی برخوردار شده است.اگر شما هم همیشه با مشکل خرید هدیه رو به رو هستید میتوانیم بگوییم چاپ عکس روی فرش یکی از جذابترین و زیباترین هدایایی است که می‌توانید به دوستان و اقوام خود کادو بدهید.این هدیه لوکس علاوه بر شیک بودن بسیار ماندگار هست.

در حال حاضر با توجه تکنولوژی روز دنیا و همچنین دستگاه‌های مدرن امروزی، چاپ هر نوع عکسی بر روی فرش امکان پذیر شده است و شما میتوانید با توجه به سلیقه خود ، یک عکس را انتخاب کرده و چاپ کنید.

معرفی انواع روش‌های چاپ عکس روی تابلو فرش

عکس شما با استفاده از دستگاه‌های مخصوص بر روی یک فرش کاملا خام و سفید رنگ چاپ می‌شود. این فرش خام و سفید رنگ به صورت ریزبافت است و اصطلاحا به آن ۱۲۰۰ شانه می‌گویند، توسط دستگاه‌های بافندگی در رول‌های با متراژ بالا تولید می‌شوند و سپس آن‌ها را به اندازه‌های کوچکتر و استاندارد برش داده و دوردوزی می‌کنند. این فرش‌ها دارای جنس نخ پلی استر یا فیلامنت می‌باشند که کاملا بدون پرز و نسبتا براق هستند.پس از چاپ عکس روی فرش، به قسمت دوخت ریشه فرستاده می‌شود و در نهایت در صورت درخواست مشتری، قاب شده و ارسال می‌گردد.

شما میتوانید تابلو فرش خود را به دو صورت تک رو و دورو سفارش دهید. در سفارش تک رو عکس فقط بر سطح رویی فرش چاپ میشود و زمینه پشت فرش خالی میماند. در چاپ دو رو عکس هم در رو و هم به صورت آینه ای در پشت فرش چاپ میشود. در چاپ دو رو فرش همانند فرش بافته شده به نظر می آید.

۲ روش رایج برای چاپ عکس روی فرش  وجود دارد که در زیر به معرفی آن میپردازیم.

۱-      چاپ کلاریس روی فرش

چاپ کلاریس مدرنترین نوع چاپ بر روی تابلو فرش ماشینی می‌باشد که در این حالت به صورت جوهرافشان، چاپ مستقیما روی فرش انجام می‌گیرد .در چاپ کلاریس هیچگونه محدودیت رنگی وجود ندارد و عینا رنگ‌های عکس به صورت دیجیتال روی فرش چاپ می‌شود که فقط بسته به کیفیت عکس ممکن است که نتیجه‌ی نهایی کار کمی مات و یا قدری به رنگ سرخ به نظر برسد.

چاپ عکس روی فرش

۲-     چاپ عکس روی تابلو فرش با روش سابلیمیشن (حرارتی)

چاپ حرارتی سابلیمیشن سریعترین حالت چاپ بر روی فرش می‌باشد . در این نوع چاپ ابتدا عکس سفارشی با پرینترهای مخصوص روی کاغذ روغنی مخصوص چاپ می‌شود و این کاغذ بر روی فرش سفید و خام که از پیش بافته شده است در دستگاه سابلیمیشن قرار می‌گیرد. در نهایت دستگاه با پرس و به صورت حرارتی ظرف مدت کوتاهی رنگ کاغذ را به تابلو فرش منتقل کرده و تثبیت می‌کند (که این مدت زمان ممکن است بسته به جنس نخ تابلوفرش، از چند ثانیه تا چند دقیقه به طول انجامد.)

مزایای چاپ عکس روی فرش

  • چاپ عکس بر روی تابلو فرش بسیار سریعتر می‌باشد .
  • از آنجاییکه که در چاپ از ۲۵۶ رنگ استفاده می‌شود، نتیجه‌ی کار بسیار طبیعی تر خواهد بود.
  • به نسبت دیگر روش‌ها (بافت ماشینی و دستباف) از هزینه‌ی بسیار کمتری برخوردار است.
  • به آزمایشگاه و تولید نخ با رنگ های مورد نیاز برای بافت نیاز نیست.
  • عدم نیاز به مخلوط کردن رنگ های مورد استفاده در چاپ
  • در سفارش و امکان تولید در هر سایزی ( سایز های استاندارد) هیچ گونه محدودیتی ندارید.

چاپ عکس روی قالیچه

معایب چاپ عکس شخصی روی فرش:

  • عکسی که شما در مانیتور می‌بینید با کد رنگ RGB و هگزادسیمال می‌باشد اما در هنگام چاپ به کد رنگ CMYK تبدیل می‌شود و از اینرو ممکن است کمی تغییر رنگ داشته باشیم؛ در این مورد می‌توان گفت که عکس‌ها به هنگام تبدیل (به خصوص عکس‌های روشنتر) تا یک لول سرختر و یا قدری مات می‌شوند.
  • از آنجاییکه چاپ عکس شخصی بر روی یک فرش خام و سفید رنگ صورت می‌گیرد، فقط قسمت رویی نخ خاب فرش چاپ می‌گردد (رنگ می‌گیرد) و به همین دلیل وقتی بر روی فرش دست می‌کشید، نخ‌های سفید رنگ در عمق فرش قابل مشاهده است؛ که در فیلم زیر به خوبی نشان داده شده است.
  • نیاز به استفاده از نرم افزارهای مخصوص جهت تنظیم و چاپ روی فرش
  • نیاز به دقت بسیار بالا در کار با دستگاه و نیروی حرفه ای

نحوه سفارش عکس روی فرش و قالیچه

برای سفارش عکس بر روی قالیچه در ابتدا باید عکس مورد نظرتان را برای ما ارسال نمایید تا کیفیت آن از سوی کارشناسان تایید شود و پس از آن ابعاد مورد نظرتان را اعلام نمایید تا قیمت چاپ عکس روی قالیچه جهت سفارش مورد نظر شما مشخص شود.

ثبت سفارش: ۰۲۱۴۴۰۵۷۳۰۰

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.