مقالات

چاپ رنگی روی کاغذ گلاسه با بهترین کیفیت و قیمت ارزان

چاپ رنگی روی کاغذ گلاسه

جنس مرغوب کاغذ گلاسه یکی از دلایل محبوبیت چاپ گلاسه بوده که کاربرد زیادی مثل چاپ رنگی روی کاغذ گلاسه نیز دارد. این کاغذ در هر دو چاپ دیجیتال و افست مورد استفاده قرار می گیرد. گرچه باید بدانید که در چاپ علاوه بر جنس گلاسه، جنس های کتان ، تحریر و .. در کاغذ استفاده می شود.

در این مطلب قصد داریم ابتدا در مورد کاغذهای گلاسه ، تحریر و کتان صحبت کنیم و سپس در مورد کاربردهای مختلف چاپ گلاسه صحبت می کنیم.

کاغذ گلاسه چیست؟

کیفیت کاغذ های گلاسه یا همان کاغذ روغنی نسبت به کاغذ های معمولی بهتر است. سطح صاف و براق از ویژگی های اصلی این کاغذ است که برای کارهایی که نیاز است وضوح و کیفیت رنگ و تصویر بالا باشد و چاپ رنگی روی کاغذ گلاسه استفاده می شود.

زمانی که گفته می شود وزن ۸۰ یا ۷۰ گرم ، منظور ضخامت کاغذ است. کاغذ موجود در  چاپ گلاسه، وزن های متفاوتی دارد.  به بیانی دیگر، بر روی کاغذ گلاسه روکشی براق کشیده می شود.

یکی از دلایل کاربرد بالای کاغذ گلاسه در چاپ ، جذب یکنواخت جوهر است. بین کاغذ ها، گلاسه جز مرغوب ترین آن ها است. کیفیت چاپ روی گلاسه ارتباط مستقیم با گرماژ کاغذ دارد. هر چه گرماژ کاغذ بیشتر شود، کیفیت چاپ بالاتر می رود. استفاده از روکش براق باعث ایجاد سطحی صاف بر روی کاغذ می شود. در نتیجه مقاومت آن هم بالاتر می رود.

کاربرد کاغذ گلاسه چیست؟ (چاپ رنگی روی کاغذ گلاسه)

همان طور که در ابتدای مطلب بیان کردیم، کاغذ گلاسه با توجه به کیفیت و تنوع بالای آن کاربردهای مختلفی دارد. : مجله ها روزنامه انواع مختلف کتاب ها دارای تصاویر با کیفیت و …. جزو کاربردهای چاپ گلاسه می باشد.  هم چنین برای جلد روی انواع : بروشور کاتالوگ سربرگ ساک های دستی کاغذی کارت ویزیت و دیگر محصولات چاپی، می توان از چاپ گلاسه استفاده کرد.

پوشش روی کاغذ گلاسه چیست؟

آیا می دانید لمینت چیست؟ اگر می خواهید سطح گلاسه خود را از خط و خش دور نگه دارید باید سطح آن را پوشش دهید. به این عمل پوشاندن سطح کاغذ، لمینت گفته می شود. لمینت ها معمولا ضخامت های مختلفی دارند. این ضخامت بر حسب واحد میکرون اندازه گیری می شود. لمینت ها دارای ضخامت های خیلی پایینی هستند و در انواع مات، براق یا مخملی ارائه می شوند.

چاپ عکس رنگی رو کاغذ گلاسه

حتما بخوانید:  نکات مهم برای انتخاب کاغذ مناسب برای چاپ عکیس

معرفی کاغذ کتان

تاکنون به جنس پول و اسکناس ها توجه کرده اید؟ جنس کاغذ موجود در اسکناس، کتان است. جنس کاغذ موجود در اسکناس، همان کتان است. کاغذ کتان در چاپخانه ها برای استفاده در کارت ویزیت کاربرد زیادی دارد.

مشتریان ما می توانند، در سفارش بروشور، کاتالوگ، تراکت و … نوع کاغذ چاپی روی آن ها را انتخاب نمایند. ما در چاپ و تبلیغات خودمان انواع کاغذ های چاپی را در اختیار مشتریان قرار می دهیم.

مثلا یک مشتری سفارش محصول چاپی بروشور می دهد. با توجه به صفحه سفارش بروشور، مشتری می تواند نوع جنس بروشور را تعیین کند.  بسته به سلیقه و نیاز مشتری چاپ گلاسه، تحریر و کتان انتخاب می شودجنس بروشور می تواند گلاسه یا تحریر باشد.

مطابق به نیاز خود می توانید از سلفون مات یا براق برای پوشش دهی جلد بروشور استفاده کنید. انتخاب این مورد با توجه به نیاز مشتری تعیین می شود.

ما در مجموعه خود در تلاش هستیم که با توجه به خدمات گسترده ای که داریم و با تمرکز به نیاز مشتری بهترین خدمات را در حوزه چاپ داشته باشیم. از این رو هر گونه محصول چاپی با بهترین روش های تولیدی و بالاترین کیفیت قابل چاپ است.

پس اگر تا الان برای سفارش محصول چاپی خود مردد بوده اید، بهتر است عجله کنید. با بررسی سایت ما شک و تردید شما کنار گذاشته می شود. هر گونه ای سوالی در این خصوص دارید ، می توانید از کارشناسان ما بپرسید.

 قیمت کاغذ گلاسه چند است؟

همانند دیگر خدمات، چاپ کاغذهای گلاسه با توجه به عوامل متعددی تعیین می شود این پارامترها شامل تعداد برگ کاغذ گرم به کار رفته در کاغذ پوشش روی کاغذ کاغذ نوع A4 باشد یا A5 تعیین کننده قیمت این محصول چاپی است.

کاغذ های A4 فروش بسیاری دارند. پس جنس کاغذ A4 موجود در بازار همان تحریر است. پس کاغذ تحریر نسبت به گلاسه کیفیت پایین تری دارد. از نظر مقاومت، کاغذ تحریر مقاومت کم تری نسبت به چاپ گلاسه دارد. معمولا اضافه کردن متن یا تصویر به صورت دستی در تحریر در مقایسه با گلاسه آسان تر است.

کاربرد کاغذ تحریر ( هدر ۴ ) معمولا از کاغذ تحریر در : کتاب های درسی قبض فاکتور برگه های A4 موجود در بازار و… استفاده می شود. به دلیل جنس روغنی چاپ گلاسه ، نوشتن روی آن را کمی دشوار می کند. پس برای راحتی تایپ می توان از روان نویس در این کاغذ استفاده کرد. کاغذ تحریر معمولا هزینه پایین تری نسبت به گلاسه دارد.

قیمت چاپ رنگی روی کاغذ گلاسه ارزان

یکی از مرسوم ترین کاغذ ها برای چاپ برای اینکه هم کیفیت خوبی داشته باشد و هم مرقوم به صرفه باید کاغذ گلاسه است که هم جلوه مناسبی دارد و چاپ روی کاغذ گلاسه ارزان قیمت خواهد بود.

این دلیلی است برای استفاده زیاد کاغذ گلاسه است برای چاپ عکس و طرح های مختلف که باعث میشود با چاپ دیجیتال سریع و ارزان مواردی که نیاز دارید را چاپ کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.