خدمات چاپ و تبلیغات اطلس, مقالات

چاپ دیجیتال تهرانپارس

چاپ دیجیتال تهرانپارس

اگر به دنبال خدمات چاپ دیجیتال در محدوده شرق تهران و تهرانپارس هستید مرکز چاپ اطلس برای چاپ دیجیتال در شعبه تهرانپارس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

برای تولید محصولات چاپی با کیفیت و حرفه ای بایستی زمان و مراحل آماده سازی بیشتری استفاده کرد. ولی چاپ دیجیتال روشی نوین می باشد که این چاپ شامل چاپ حرفه ای متن یا تصویر در تیراژ پایین و با سرعت بالا بصورت مستقیم از کامپیوتر به دستگاه چاپ منتقل می گردد.در ادامه مطالب بیشتری را در این باره میتوانید مطالعه کنید.

چاپ دیجیتال چیست؟

همان طور که می دانید برای یک چاپ حرفه ای نیاز به مراحل آماده سازی است متن و تصویر به کیفیت تهیه شود و بصورت مستقیم از کامپیوتر به دستگاه چاپ منتقل می گردد.

اگر متریال مورد استفاده ما بطور مثال کاغذ باشد در روش سنتی جوهر و یا مرکب به بافت کاغذ نفوذ پیدا میکند ولی در این روش بصورت لایه نازکی برروی سطح قرار می گیرد که در بعضی چاپگرها متن یا تصویر ارسالی با استفاده از فرایندهای حرارتی یا پوششی و یا تابش یو وی تثبیت میگردند. پس از اتصال کامپیوتر به دستگاه چاپ، متن یا تصویر مورد نظر کپی و متن یا تصویر مورد نظر بصورت کاملا اتوماتیک انجام می گیرد و چاپ دیجیتالی را به ارمغان می آورد.

کاربردهای چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال سرعت و کیفیت بالایی دارد و از آن برای چاپ کارت ویزیت، چاپ کاتالوگ، چاپ بروشور، پوستر، کارت دعوت و نمونه گیری برای چاپ کتاب استفاده می شود. از دیگر کاربردهای چاپ دیجیتال می توان به چاپ روی فوم، تخته شاسی، رول آب یا هر سطح دیگری اشاره کرد.مرکز چاپ اطلس امکان چاپ دیجیتال در شعبه تهرانپارس را فراهم کرده است.

کاربردهای چاپ دیجیتال

 چاپ دیجیتال و انواع آن بر اساس سطح چاپی(تهرانپارس)

با اینکه هزینه ها در چاپ به روش دیجیتال، بسیار بیشتر از چاپ افست است، ولی به این دلیل که امکان چاپ تیراژ پایین ( حتی یک عدد ) وجود دارد و همچنین زمان آماده شدن آن بسیار سریعتر از چاپ افست می باشد؛ در بین انواع چاپ از محبوبیت بیشتری برخوردار است .

در چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست امکان شخصی سازی وجود دارد. شما اگر قصد چاپ ۱۰۰ عدد سربرگ با طرح و موضوعات مختلف دارید، با این نوع چاپ میتوانید آن را انجام دهید؛ ولی در چاپ افست به دلیل وجود فیلم و زینک و پلیت، امکان چاپ متنوع در تعداد دلخواه وجود ندارد.

چاپ متوسط medium format

سفارشات مرتبط با چاپ بروشور ،چاپ اوراق اداری، چاپ لیبل ، چاپ دیجیتال کاتالوگ، چاپ کارت ویزیت، چاپ دیجیتال سی دی  و چاپ دیجیتال  لیبل و … تا سایز کاغذ چاپ دیجیتالA3+ در این دسته قرار میگیرند.

چاپ بزرگ  Large Format

ابعاد این دسته از سایز A3+ تا عرض ۱۵۰ سانتی متر را شامل می شود که کاربرد این دسته در سفارشات چاپ پوستر دیجیتال، چاپ استند دیجیتال، چاپ فوم برد دیجیتال، چاپ تخته شاسی به روش دیجیتال، چاپ بک لایت دیجیتال  و …. که اغلب برای فضای داخلی In Door  به کار می روند و بر روی انواع کاغذ چاپ دیجیتال انجام پذیر می باشد.

چاپ دیجیتال عریض Wide Format

ابعاد این دسته ازعرض ۱۵۰ سانتی متر و تقریبا محدود می باشد که چاپ بنر، چاپ فلکس دیجیتال، چاپ مش، چاپ دیجیتال استیکر و … که اغلب مصارف فضای بیرونی Out Door  دارند در این دسته بندی قرار میگیرند که اکثرا نسبت به تابش نور خورشید و آب مقوم هستند .

چاپ دیجیتال و انواع آن

انواع چاپ دیجیتال بر اساس نوع تکنولوژی

چاپ دیجیتال نوری  Photolab

در این روش با تابش نور تصاویر را بر روی کاغذهای حساس به نور مثل کاغذ عکاسی چاپ و تثبیت میکنند.

چاپ دیجیتال حرارتی  Thermal

در این روش با ایجاد گرمای شدید به وسیله ماتریس های حرارتی یا لیزر و یا دیگر واکنشهای شیمیایی رنگ و تصویر را بر روی کاغذهای حساس به حرارت چاپ می کنند .

روش تصعید رنگ Dye Submillation

در این روش ابتدا رنگها روی سلفون قرار می گیرند و سپس با استفاده از پرتوهای رنگی مانند ماتریس های حرارتی رنگها، از روی سلفون بخار شده و روی کاغذ ثبت می شوند. قیمت بالای این روش از معایب این روش می باشد. چاپ تی شرت، لیوان، بشقاب و …. در این دسته قرار میگیرند.

چاپ DI(Direct Imaging)

در این شیوه چاپ فایل مورد نظر بصورت مستقیم از کامپیوتر به دستگاه چاپ ارسال شده و فرایند چاپ بصورت کاملا اتوماتیک انجام می شود. چاپ صفحات تیراژ بالا به این روش انجام میگیرد که بسیار مقرون بصرفه است ولی عیب این روش این است که همچنان امکان تغییر اطلاعات وجود ندارد .

روش چاپ جوهرافشان

این روش با کیفیت ترین و رایج ترین روش چاپ دیجیتال است که فایل پس از ارسال بصورت مرکب های مایع بوسیله هد برروی سطوح چاپی منتقل میشوند . نازل رنگ کاملا دیجیتالی بوده و از دو فرمان مثبت و منفی یعنی پاشیده و نپاشیدن استفاده میکند.

تونری یا جامد پودری

در این روش از طریق نور لیزر ، مرکبهای پودری که تونر نام دارندباردار شده و با ذوب شدن این تونرها ، تصاویر بر روی کتذ نقش میبندد. سرعت چاپ بالا از مزایای این روش است.

مرکبی

در این روش به جای استفاده از مرکبهای پودری از مرکبهای رنگی مایع استفاده می شود و بدلیل محدودیت در ابعاد چاپ که نهایتا A3 می باشد این روش کمتر مورد تپجه قرار گرفته است .

چاپ مارکر لیزری

این روش به وسیله اشعه لیزر و با ایجاد حرارت و سوزاندن ، تصاویر را روی محصول مورد نظر درج میکند که بیشتر در صنایع تولیدی و هدایای تبلیغاتی کاربرد دارد.

مزایای چاپ دیجیتال چیست ؟

  • هزینه چاپ به تعداد نسخه ارتباط دارد
  • قابلیت چاپ حداقل تیراژ حتی یک نسخه
  • قابلیت انتخاب سطوح چاپ مختلف
  • مدت آماده سازی کوتاه
  • چاپ دیجیتال نیازمند استخدام اپراتور حرفه ای نیست
  • چاپ اطلاعات متغییر از قبیل متن یا تصویر ویا تعداد
  • امکان کالیبراسیون دستگاه در تیراژ پایین نیز وجود دارد
  • امکان شخصی سازی کردن سفارش
  • هزینه تمام شده مرقوم به صرفه با توجه به سرعت کار و تیراژ کم

چاپ دیجیتال با کیفیت

چه کاغذی برای چاپ کار من مناسب است؟

انتخاب یک کاغذ مناسب در چاپ به عوامل متعددی مانند نوع طراحی، نوع کار، سلیقه شما و مکان و شیوه استفاده از کار چاپ شده بستگی دارد.

بعنوان مثال در شرکت های دولتی و رسمی کارت ویزیت و اوراق اداری با کاغذهای فانتزی استفاده نمی شود. در صورت نیاز به راهنمایی از راه های مختلف با ما تماس بگیرید و اگر مایلید نمونه کاغذها را از نزدیک ببینید با مراجعه حضوری و مشاهده نمونه های مختلف انتخاب خود را با خیال راحت انجام دهید.

قیمت چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست چقدر است؟

اگر سفارش شما در تیراژ پایین است به فکر چاپ دیجیتال باشید زیرا در تیراژ پایین چاپ افست انجام نمی شود و در صورت انجام هزینه آن بالاست (زیرا هزینه ساخت صفحه چاپی بالاتر از انجام چاپ است و عملا تفاوت قیمت بین ۱۰۰ عدد و ۱۰۰۰ عدد چاپ ناچیز است) ولی در تیراژ بالا (۱۰۰۰ عدد و بیشتر) چاپ افست بسیار بصرفه و ارزان تر خواهد بود.برای راهنمایی بیشتر چاپ دیجیتال میتوانید با مرکز چاپ اطلس در شعبه تهرانپارس تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.