مقالات

مهم ترین نکات در طراحی بروشور استاندارد

بروشور یا کاتالوگ محصولی است که به معرفی خدمات و یا محصولات شما میپردازد به همین دلیل ظاهر و زیبایی آن بسیار مهم است و مورد توجه قرار میگیرد. شما باید در طراحی بروشور یک سری نکات را رعایت کنید که بر روی مخاطبان تاثیر بگذارد و آن ها را وادار به خواندن کند  در این مطلب قصد داریم تمام نکاتی که باعث میشود شما یک بروشور استاندارد جذاب داشته باشد را به شما بگوییم . پس با ما همراه باشید .

۱- هدفتان از طراحی بروشور چیست؟

شما باید در ابتدا از مشتری خود در مورد اهدافشان از طراحی بروشور سوال کنید و بدانید که به چه چیزهایی احتیاج دارند. مواردی که مشتریان در طراحی خود به آن اشاره میکنند میتواند در طراحی بروشور به شما کمک کند در نهایت ببینید بیشتر به دنبال دستیابی به کدام هدف هستند و سعی کنید طراحی خودتان را براساس آن اهداف تنظیم کنید.

۲- به تایپوگرافی توجه کنید.

حتما به فونت هایی که در طراحی بروشور استفاده میکنید توجه داشته باشید زیرا در بعضی موارد دیده شده افراد برای تیتر ها از فونت های بزرگ و جذاب استفاده میکنند به طوری که متن زیر تیتر ها دیگر به چشم نمی آید و خوانده نمیشود .

۳- از تمام فضای کاغذ استفاده بکنید.

به شما پیشنهاد میکنیم از تمام فضایی که در اختیارتان قرار داده شده استفاده کنید و با استفاده از گرافیک جذاب به آن زیبایی ببخشید تا مورد توجه مخاطب قرار بگیرد .

۴-  از طرح های جدید استفاده کنید.

یکی از مواردی که در طراحی بروشور بسیار اهمیت دارد عدم تکراری بودن و کپی است . اگر بروشور شما تکراری باشد دیگر ارزشی نخواهد داشت و مورد استقبال قرار نخواهد گرفت پس سعی کنید از طرح های جدید استفاده کنید .

۵- از عبارات ساده استفاده بکنید.

یکی از المان هایی که در طراحی بروشور اهمیت دارد ساده بودن آن است به صورتی که مخاطب بتواند به سرعت موارد را ببیند و مفهوم مطالب را دریافت کند و نیازی به توضیح دادن نباشد .

طراحی بروشور

۶- نظرخواهی کنید.

بعد از این که طراحی شما به پایان رسید ، طرح کلی را به همکاران و مشتری خود نشان دهید و از آن ها ایده جدید بگیرید ، این نظر سنجی حتما به طراحی خلاقانه و جدید کمک خواهد کرد.

۷-  به برداشت اولیه توجه بکنید.

طرحی که شما برای بروشور انتخاب میکنید بسیار در برداشت اولیه مخاطب تاثیر گذار است و ظاهر یک بروشور به مخاطب نشان میدهد که چه قدر کار های لوکس و یا چه قدر ساده هستند . به همین دلیل هر کسب و کار با توجه به خدماتی که میخواهد در بروشور ارائه دهد باید طراحی منحصر به فردی داشته باشد تا به اهداف خود برسد

برای مثال یک سازمان خیریه یک بروشور برای دریافت کمک های مردمی میخواهد . اگر ظاهر این بروشور به مخاطب القا کند که هزینه زیادی را در برداشته ، یک برداشت منفی به وجود خواهد آمد . پس در طراحی بروشور حتما به این مورد خاص توجه کنید .

۸- بکارگیری از عکس های زیبا

یکی دیگر از چیزهایی که به سرعت مخاطب را جذب میکند عکس های زیبا و با کیفیت است .معمولا برای طراحی یک بروشور جذاب از تصاویری استفاده میشود که مردم کمتر دیده اند و برایشان تازگی دارد . همچنین عکس ها باید مرتبط با حوزه کاری شما باشد.

۹- در گذاشتن اشیا در بروشور خلاق باشید.

اگر برنامه دارید که موارد فیزیکی درون بروشور خود قرار دهید (سی دی، دی وی دی یا از این قبیل موارد)، این کار را به روش جذابی انجام دهید. شما محدودیتی در این زمینه ندارید.در این نمونه وقتی بروشور باز می شود سی دی به بیرون کشیده می شود که شما را به برداشتن دعوت می کند. این حالت به بروشور بعد می دهد.

طراحی بروشور

۱۰- فراخوان اقدام به عمل را فراموش نکنید.

هدف ما از تولید برشور چیست ؟ صد در صد جذب مشتری یکی از مهم ترین اهداف مخاطبان است . برای تبدیل افراد به مشتری و وادار کردنشان به تماس باید حتما اطلاعات تماس کاملی را در بروشور قرار دهید . معمولا در این بخش از ایمیل ، شماره تماس ، آدرس و دیگر راه های ارتباطی استفاده خواهد شد .

۱۱- به دنبال کاغذ با کیفیت باشید.

با توجه به طراحی که شما در نظر دارید دو نوع کاغذ سنگین و سبک ارائه شده است . کاغذ های سنگین انعطاف پذیری بیشتری دارند ولی ممکن است طرح شما نیاز به این نوع کاغذ نداشته باشد . پس حتما به نوع و همچنین کیفیت کاغذی که استفاده میکنید توجه کنید .

۱۲ – لوگو را در جای مناسب قرار دهید .

میتوان گفت هر برند با لوگو آن دیده و شناخته میشود . در واقع لوگو هویت برند شما است پس در طراحی بروشور حتما باید استفاده شود به طوری که مخاطب با دیدن آن فورا به یاد شما بیوفتد و یا در ذهنش ماندگار شود .

۱۳- شیوه تا کردن بروشور به روش خلاقانه

یکی از کارهای خلاقانه که در طراحی بروشور می شود انجام داد تا کردن آن است . همانطور که در عکس می بینید یک تا ساده چطوری باعث خلاقیت بروشور شده است . این باعث می شود کل طرح یک دست به نظر بیاید و در عین حال، هر کدام اجزا، کار خود را انجام دهند.

طراحی بروشور

۱۴- سایز مناسب برای بروشور انتخاب کنید.

برای طراحی بروشور، پنج اندازه استاندارد وجود دارد :

بروشور DL: سایز ۳.۵*۸.۵ اینچ که می‌شود ۱۰*۲۱ سانتی‌متر

بروشور  A5 : سایز ۸.۵*۵.۵ اینچ که می‌شود ۱۵*۲۱ سانتی‌متر

بروشور A4 : سایز ۸.۵*۱۱ اینچ که می‌شود ۲۱*۳۰ سانتی‌متر

بروشور Legal : سایز ۸.۵* ۱۴ اینچ که می‌شود ۲۱*۳۴ سانتی‌متر

بروشور A3 : سایز ۱۱*۱۷ اینچ که می‌شود ۳۰*۴۲ سانتی‌متر

شما با توجه به اطلاعات، عکس ها و دیگر محتویات که میخواهید در بروشور نمایش دهید باید سایز مورد نظر را انتخاب کنید . سعی نکنید محتویات زیادی را در یک بروشور به زور جای دهید چرا که شلوغی بیش از حد نیز از جمله مواردی است که مخاطب را به نخواندن آن وادار میکند.

۱۵- از بافت مناسب استفاده کنید.

قابلیت های فیزیکی بسیار زیادی را می توان در بروشورهای چاپی قرار داد. این عناصر می توانند ارزش درک شده ای به پیام های شما بدهند زیرا از لحاظ بصری برای خوانندگان بسیار جالب اند. این اثرات را در نظر داشته باشید:

  • foil: حروف یا قابلیت های درخشنده برای بخش خاصی از طراحی
  • Spot UV: طرح و نمای درخشنده یا مات بر روی یک بخش از طراحی
  • Letterpress: چاپی که نقشی را بر روی بخش خاصی از طراحی قرار می دهد
  • Fold( خط تا): سه تا یا دو تا تنها گزینه های موجود نیستند. الگوهای تای جذاب نیز می تواند باعث تعامل کاربر شود.
  • کاغذ: نوع کاغذ با بافت های متفاوت می تواند پروژه شما را منحصر به فرد سازد.
  • برش : برش بخشی از طراحی که یک پیام را به افراد ارسال می کند.

 

امیدوارم این مطالب برای شما مفید بوده باشد . شما بتوانید در طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور این نکات را رعایت کنید .مجموعه چاپ اطلس در کمترین زمان ممکن برای شما بهترین بروشور را طراحی میکند .

[av_notification title=’توجه’ icon_select=’yes’ icon=’ue83f’ font=’entypo-fontello’ color=’red’ border=’dashed’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ close_btn=” cookie_lifetime=’نام‌کاربری نمی‌تواند بیشتر از ۶۰ حرف باشد.’ av_uid=’av-2xkejz’ custom_class=” admin_preview_bg=”]
برای سفارش و چاپ بروشور ارزان با شماره های زیر تماس بگیرید.
شعبه شرق : ۰۲۱۷۷۸۷۸۰۲۰ – ۰۹۱۲۴۶۶۶۴۶۹

–  شعبه غرب : ۰۲۱۴۴۰۵۷۳۰۰
[/av_notification]

 

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.