بهینه سازی یا سئو سایت چیست؟

سئو (SEO) مخفف Search Engine Optimization، یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. سئو یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند. سئو جنبه های متفاوتی دارد. از کلماتی که در وب سایت استفاده می کنید گرفته، تا کیفیت لینک هایی که دیگر سایت ها به شما می دهند. به عبارت دیگر سئو یعنی “اطمینان از این که ساختار وب سایت به سادگی و راحتی برای موتورهای جستجو قابل فهم است.” بهینه سازی یا سئو سایت تنها درباره ی “موتور” های جستجو نیست. بلکه به معنای ساخت وب سایت بطور کاربرپسند است.

بهینه سازی یا سئو سایت

چرا باید از بهینه سازی یا سئو سایت استفاده کرد؟

اهمیت بهینه سازی یا سئو سایت ناشی از استفاده اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود است. و اوج آن جایی که اکثر مردم فقط به صفحه‌ی اول نتایج جستجو نگاه می کنند. بنابراین ضروری است که سایت شما در صفحه‌ی اول نتایج جستجو قرار گیرد. تا از ترافیک بالای موتورهای جستجو برخوردار شود.

اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا می کنند. از اینرو بهینه سازی یا سئو سایت مناسب کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است.

علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار می دهند که آنها بدنبالش هستند. به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت. و این امر ارزش سئو را دوچندان خواهد کرد.

کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند. تجربه نشان داده است که جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل می تواند موفقیت هر شرکتی را تضمین کند. بازدید بدست آمده از روش سئو بر هر نوع تبلیغ برتری داشته. و هزینه کمتری را نیز به شما تحمیل خواهد کرد.

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت می کند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی می باشد. و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجو پیدا کرده اند.